Avslutad | Klockor – Lördag 2 juni 2007
Klockor Movado
MOVADO, Apogée, fickur, savonett, 51 mm, Boett nr. 571676, 14K guld, ankarur, bucklor, ca 1910.
IWC, Portofino, Cal C.37521, Serie nr. 2467541, Ref nr. 3513 1, Boett nr. 2477041, herrur, stål, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1993.
BRADLEY, Mickey Mouse, pojkur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, 1970-tal.
Klockor Festina
FESTINA, nr. 6566, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, alarm, läderband, ca 1998.
LONGINES, Conquest, V.H.P. Perpetual Calendar, Cal 546, Serie nr. 27685123, Ref nr. L1.627.3.15.6, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1998, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classic, Senior, Ref nr. 183903, Serie nr. 14615231, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1992, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16220, Serie nr. L367977, herrur, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 H, cert, september 1990, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6201-97/1, No. 288, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, ca 1998, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950, Serie nr. 24267, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, ca 1988, box.