Avslutad | Klockor – Lördag 2 juni 2007
FICKUR, 51,5 mm, ankarur, silver, Systéme Glashütte, defekt, skadat glas, ca 1900, ytterboett i vitmetall.
CARTIER, VLC, Serie nr. 153813 18, damur, förgyllt silver (vermeil), quartz, mineralglas, läderband, ca 1985.
CARTIER, Must 21, Ref nr. 1330, Serie nr. PL318755, midsize, 31 mm, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2000.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 1803, Serie nr. 1523622, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, ca 1965.
Klockor Eterna
ETERNA, Grand Prix, Serie nr. 1956590, fickur, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1930
OMEGA, fickur, Boett nr. 4270184, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, defekt, gravyr, motiv, ca 1912.
OMEGA, fickur, Serie nr. 5242356, Boett nr. 6044572, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.
OMEGA, fickur, Serie nr. 9309031, Boett nr. 10295157, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1938.
OMEGA, fickur, Serie nr. 9044504, Boett nr. 9932720, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.