1 ikon, med småskador samt färgbortfall
Utrop: 600 kr
1 Ring 18k med diamanter totalt ca 0,26 ct
Utrop: 1 600 kr
1 Ring 18k med blå stenar. Vikt 2,1g
Utrop: 275 kr
1 Litografi Olle Hjortzberg 42/100 "Fjällgatan" (d)
1 akvarell av Harald Lindberg, 14,5x21 cm (d)
1 Träsnitt Folke Gullby "David Drummond" ca 16,5x24cm i ram (d)
Utrop: 800 kr
1 Tavla akvarell Karl Tiren 26x46 "Fjällsjö Abisko" (d)
Utrop: 1 400 kr
1 tavla akvarell Alf Wallander -07 34x50 cm "Versailes slottsträdgård"
Utrop: 4 000 kr
1 Tavla akvarell Gösta von Henning-26 38x45 cm "cirkusryttarinna" (d)
Utrop: 2 900 kr
1 Tavla litografi Madeleine Pyk "broder Marx" 19/250 (d)
Utrop: 1 800 kr
1 litografi av Sven X-et Eriksson 47x60 cm (d)
Utrop: 900 kr
1 tavla glas skadat oljekrita, av Nils "Skum" Nilsson-40 29x39 cm (d)
Utrop: 3 500 kr
1 tavla olja "två män" 33*41cm Höken (d)
Utrop: 700 kr
1 tavla Harald Lindberg olja/collage 46x38cm "Pojke med dragspel" (d)
Utrop: 4 500 kr
1 handcollorerat tryck med text på framsida samt signatur
1 Tavla litografi Appel Circus 169/200 85x60 cm (d)
1 Olja Uno Vallman "Båt på sjö" 40x45cm, ramad (d)
Utrop: 2 700 kr
1 Tavla litografi Wallase Ting 41/100 "liggande kvinna"
Utrop: 1 700 kr
1 Tavla olja Robert Högfeldt "sångföreningen" 26x32 cm (d)
Utrop: 6 000 kr
1 ikon troligtvis Grekland 43 x 28 cm med silverbeslag
Torsdag 3 maj 2007
Förfallna panter / ABV Pantbanken Storgatan