321 - 340 av 463
1...161718...24 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 3 maj 2007

Klubbad för

1 Tavla litografi Theo Tobiasse 17/250

Utrop: 2 400 kr

1 Tavla utan ram Einar Forseth 54x65 cm "Vårvinter i skärgården" (d)

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Tavla Akvarell Maja-Lisa Berglund "blomster" 29x39cm (d)

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla tillskriven Bror Ingemar Fröberg (osignerad), "komposition" ca 43x54cm (d)

Utrop: 600 kr

1 Litografi MATTA ECHAUREN Roberto Sebastian A (1911-2002) nr.112/125, 55,5x65,5cm

Utrop: 2 400 kr

1 Tavla Pelle Åberg-35 olja 56x46cm "krogineriör" (d)

6 000 kr

Utrop: 8 000 kr

1 Tavla olja Olle Hjortzberg 65x54 cm "landskap Provence" (d)

6 400 kr

Utrop: 8 000 kr

1 Tavla akvarell Frans Wilhelm Odelmark 47x32 "gårdsinteriör Venedig" (d)

3 000 kr

Utrop: 5 000 kr

1 Tavla akvarell Carl Skånberg 25x61 cm "gondoljär"

1 500 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla pastell Eric Hallström 46x41 cm "stilleben" (d)

Utrop: 4 000 kr

1 Tavla akvarell Carl Wilhelmson 38x57 cm "fågel blå"

7 000 kr

Utrop: 9 000 kr

1 Tavla akv Georg Pauli 26x17 "Sydländskt landskap"

800 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Tavla akvarell Gustaf Cederström 33x27 cm"Gotland 1926"

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla akvarell Staffan Hallström 15x10 cm "snögubbe" (d)

600 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla blandteknik Einar Norelius-66 26x10 cm "piprökare" (d)

Utrop: 1 400 kr

1 Tavla etsning Axel Fridell 30x24 cm "Prins Eugen"

1 000 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Tavla pastell Frans Wilhelm Odelmark "obducenterna" (d)

Utrop: 1 100 kr

1 tavla olja "Ansikte" 19*24 cm Höken Hökenström (d)

200 kr

Utrop: 300 kr

1 tavla olja "clown" 23*32 sign Höken Hökenström (d)

300 kr

Utrop: 400 kr

1 Tavla olja 19x24 cm Höken Hökenström "ansikte" (d)

200 kr

Utrop: 300 kr