Klubbas i Stockholm | |
Auktionsstart | 2007-10-13 13:00 |
Visning startar | 2007-10-11 10:00 |
Uthämtning | Biblioteksgatan 5 |
Auktionsnr: 89
Varunr: 380 088
Smycken
Ring
RING, platina, med två briljantslipade rosa turmaliner ca 3,00 ctv och 38 åttkantslipade diamanter ca 0,38 ctv ca F(TW)-G(TW)/VVS-VS samt 3 baguetteslipade diamanter ca 0,45 ctv ca F(TW)-G(TW)/VVS-VS, inre ringskena i 18K vitguld, WA Bolin stämplad 1936, originaletui, vikt 5,7 g, (en sten skadad, nagg i en sten).
20 500 kr
Klubbad till budgivare: 26075 |
Valuta |
För fullständiga villkor se våra köparvillkor.