361 - 380 av 721
1...181920...37 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2007

Klubbad för

Klackring, Ø19 8,1gr 18K

Utrop: 1 300 kr

Parti, 1 udda örhänge, Ringar med små dia Ø 14½ resp 17¼ 3gr 18K

275 kr

Utrop: 325 kr

Ring, Tvåfärgad ring Ø 17½ 1,9gr 18K

250 kr

Utrop: 300 kr

Ring, Ring med lila sten Ø 17½ 2,8gr 18K

400 kr

Utrop: 425 kr

Parti, Slät graverad ring, Kedja Pansar utan lås 16,3gr 18K

Utrop: 1 900 kr

Bestick, 6 skedar, 1 gaffel i silver modell Prinsess längd ca 17,6cm

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Bestick, 6 skedar i silver modell Slottsbarock, längd ca 18,7cm

550 kr

Utrop: 700 kr

Bestick, 12 skedar svenskt silver, längd ca 11,5cm, med etui

300 kr

Utrop: 400 kr

Bestick, 6 skedar W.A. Bohlins modell F längd ca 18,2cm i silver

950 kr

Utrop: 600 kr

Bestick, 4 skedar mocka ca 10,1cm i silver

50 kr

Utrop: 100 kr

Silver, ett par ljusstakar i silver höjd ca 18,5cm

2 200 kr

Utrop: 400 kr

Ruska, Sockerruska i danskt silver, höjd ca 15cm

700 kr

Utrop: 200 kr

Nipperask, i silver, bredd ca 6,4cm

550 kr

Utrop: 250 kr

Skål, båtskål i silver längd ca 21cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Skål, skål i silver diameter ca 12,5cm höjd ca 7,5cm. tryckmärken i botten

750 kr

Utrop: 300 kr

Dosor, 2 snusdosor i silver varav en skadad, bredd 8,5 resp 7,6cm skadade är graverad

325 kr

Utrop: 300 kr

Bägare, 3st i silver höjd ca 14,5 resp ca 7,5 och ca 6,5cm. Större bägaren ngt deformerad i foten

375 kr

Utrop: 250 kr

Silver, 6 st Punchkoppar diameter ca 6cm i etui

700 kr

Utrop: 300 kr

Bägare, 6 bägare på fot diameter ca 7cm, höjd ca 7cm

475 kr

Utrop: 400 kr

Bägare, 6 bägare på fot Ø ca 7,3cm, höjd ca 7cm

350 kr

Utrop: 400 kr