41 - 60 av 526
1234...27 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 maj 2007

Klubbad för

RING, 18K guld m 3 briljanter ca 0,30ctv ca W/VS-SI, stl 15, vikt 5,3 g.

Utrop: 2 600 kr

HALVALLIANSRING, 14K med 5 briljanter ca 0,25ctv ca TW/VS, stl 16,75, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K med 3 ovalt slipade rubiner, stl 16, vikt 4,7 g.

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med dia ca 0,10ctv, vikt 0,6 g.

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,21 ct totalt, ca W/VS, stift.

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, doserad 3,3-7,2 mm odlade pärlor, längd 53 cm, silverlås.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld med 8 briljanter ca 0,80ctv ca TW/VS+dia ca 0,50ctv, stl 16,5 +, vikt 10,5 g.

7 400 kr

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K guld med citrin, stl 17,5 , vikt 6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld med svart emalj, hårgömma, ett glas skadat, bucklor, vikt 5,8 g.

750 kr

Utrop: 800 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld, med plats för fotografi, vikt 12,7 g.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER + ARMBAND, 18K guld, fantasi, med blå stenar, längd 45,5 cm + 19 cm, total vikt 42,7 g.

2 DIAMANTER, 3,31 ct, svarta, briljantslipade, nagg

Utrop: 3 800 kr

BRILJANT, 0,27 ct, ca K(Cr-T-Cape)/VS

Utrop: 1 400 kr

BRILJANT, 0,27 ct, ca J(Cr)/VS

Utrop: 1 700 kr

BRILJANT, 0,27 ct, ca I(Tcr)/VS 2- SI 1

Utrop: 1 900 kr

BRILJANT, 0,25 ct, ca L(T-Cape)/VS

950 kr

Utrop: 1 100 kr

BRILJANT, 0,26 ct, ca TW/VVS

Utrop: 3 400 kr

PÄRLSET, odlade sötvattenspärlor, collier, armband + örhängen, gulmetall, längd 42 + 19 cm, krokar

700 kr

Utrop: 600 kr

DIAMANT, 1,16 ct, mediumslipad, ca L(T-Cape)/VVS 2

Utrop: 14 400 kr

BRILJANT, 0,32 ct, ca L(T-Cape)/VVS, stort bord

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr