Avslutad | Klockor – Lördag 31 mars 2007
OMEGA, Seamaster, Professional, Chronometer, Ref nr. 2599.80.00, Serie nr. 80048698, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, Ref nr. 1504/826, viklås, cert, december 2001, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, 50 mm, verk Z, Nr. 1410, silver, ankarur, bucklor, ca 1897.
RUSSELLS, Liverpool, nr. 609608, fickur, 54 mm, silver, skadad urtavla, nyckel, ca 1880.
JOHN JONES, Swindon, nr. 35205, fickur, 50 mm, silver, spindelur, ytterboett, 56 mm, ca 1805.
JOS BARKER, Easingwould, fickur, 47,5 mm, nr. 5909, spindelur, silver, ytterboett 54 mm, ca 1810.
NORTHERN GOLDSMITHS Co, Newcastle, fickur, 49,5 mm, 9K guld, ankarur, boett av Denison, ca 1910.
CARTIER, Collisée, Ref nr. 590002, Serie nr. 058354, damur, förgyllt silver, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, augusti 1990.
CARTIER, Santos, Serie nr. 296193099, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad 2003, ca 1990, box.
Klockor Chopard
CHOPARD, Happy Diamonds, Ref nr. H 2364, Serie nr. 164232, nr. 2106, herrur, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt, 20 st. diamanter 0,05 ct, TW/VVS, ca 1990, box.
BREITLING, Callistino, Chronometer, Ref nr. B72345, Serie nr. 581943, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Pilotlänk (stål/guld), viklås, ca 2003, box (ej komplett).
BREITLING, Callistino, Chronometer, Ref nr. D72345, Serie nr. 505996, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med 11 st. diamanter, briljantkrans (28 st. TW/VVS), Pilotlänk (stål/guld), viklås, ca 2003, box (skadad).
Klockor Locman
LOCMAN, kronograf, herrur, Ref nr. R160, Serie nr. 5165, stål, quartz, mineralglas, datum, pärlemorurtavla, läderband, originalspänne, cert, augusti 2005, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6827, Serie nr. 8202967, midsize, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8289, ca 1983.
Klockor Swatch
SWATCH, Chrono, kronograf, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, oanvänd, ca 1991, box.