Avslutad | Klockor – Lördag 31 mars 2007
OMEGA, Seamaster, Cal 1420, Serie nr. 46155446, Ref nr. 196 7443 Z, herrur, 14K guld, quartz, mineralglas, datum, gravyr, läderband, ca 1985.
OMEGA, herrur, Cal 283, Serie nr. 13316619, Ref nr. 2624, Boett nr. 11133909, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1952, metallänk ej original (defekt).
LONGINES, herrur, Cal 302, Serie nr. 14423608, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1965.
EXACTUS, Ambassadeur, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, buckla, läderband, ca 1960.
Klockor Corum
CORUM, herrur, Cal ETA 2622, Serie nr. 87539, Ref nr. 8954 / 49, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1968, box.
Smycken Klockarmband
LÄNK, till herrur, tillverkad av Stigbert, 18K guld, längd 152 mm, vikt 56,1 gram, skadad, ca 1961.
ZENITH, fickur, savonett, Serie nr. 1984559, doublé, ankarur, ej signerad urtavla + boett, gravyr, ca 1925.
PIERRE CARDIN, damur, bicolour, quartz, mineralglas, ca 1980, metallänk ej original.
OMEGA, damur, Cal 481, Serie nr. 16587686, Ref nr. 10791-1, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1959.
OMEGA, mormorsur, savonett, Serie nr. 5000624, Boett nr. 5590374, 18K guld, ankarur, monogram, bucklor, ca 1915, kedja 18K guld, längd 156 mm.
OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 504, Serie nr. 16725576, Ref nr. KO 2943 5 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.