441 - 460 av 601
1...222324...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 22 februari 2007

Klubbad för

2 Bägare, Borgila, h:ca 5,5cm, silver

350 kr

Utrop: 250 kr

2 Graverade ringar, stl: 20 & 22, 18K. Vikt 14,3g

Utrop: 2 000 kr

1 Fat, d:ca 36cm, GAB, stämplat år 1944, silver. Vikt 614,29g

2 500 kr

Utrop: 3 200 kr

2 Askfat, graverade, silver. Vikt 60,1g

325 kr

Utrop: 250 kr

3 Skålar, h:ca 5cm, d:ca 13cm, silver. Vikt 397,6g

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Askfat, d:ca 11,5cm, silver. Vikt 112,5g

425 kr

Utrop: 375 kr

5 Fisk-knivar, graverade, 135mm, silver

350 kr

Utrop: 50 kr

1 Flaska, graverad, silver. Vikt 136g

700 kr

Utrop: 50 kr

1 Fat, d:ca 24cm, graverat, silver. Vikt 360,7g

800 kr

Utrop: 900 kr

1 Tesil, 1800-tal, (liten skada), silver

350 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål med glasbotten, silver. Vikt 176,4g

950 kr

Utrop: 650 kr

1 Fat, graverat "Motorväns hederspris. Hastighetstäflingen för automobiler å Hjälmaren. Söndagen 20.Feb 1916", silver. Vikt 267,8g

500 kr

Utrop: 650 kr

1 Ljusstake, h:ca 13,5cm, (skador), silver

500 kr

Utrop: 250 kr

1 Sockertång, silver

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Parfymflaska, silver

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Hänge "spegel", silver

175 kr

Utrop: 50 kr

1 Lös camé

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Brosch, metall

175 kr

Utrop: 50 kr

3 Servettringar, graverade, 1 bägare, graverad, 1 nålfat, trasigt, silver. Vikt 121,1g

475 kr

Utrop: 250 kr

1 Hänge, erotiskt motiv, gulddetalj 18K

375 kr

Utrop: 50 kr