401 - 420 av 429
1...202122 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 18 januari 2007

Klubbad för

1 tavla Uno Vallman, 26x34"sommarbad" (d)

Utrop: 5 000 kr

1 Tavla Akv Oskar Bergman 26x42cm "vintermorgon havslandskap" 1910 (d)

2 900 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Tavla olja Oskar Bergman "sumpholmen" 29 x 48 cm (d)

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Pantvaror Övrigt

Tennfat Johan Gustav Ryman Stockholm 1761-1797 diameter 35 cm

Pantvaror Övrigt

Skålfat i tenn otydliga stämplar(Örebro) ca 33 cm

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar Skultuna N:o 39 höjd:21 cm

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar mässing Gusum bruk N:o 53 höjd ca:15 cm

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar mässing sign NMB N19 höjd ca:11 cm, ngt skeva

Pantvaror Övrigt

1 Form i koppar med lock

Pantvaror Övrigt

9 Miniformar i koppar

Pantvaror Övrigt

1 Skål i koppar med handtag

Pantvaror Övrigt

1 Resesur i etui med larm samt nyckel(ingen funktionsgaranti)

Pantvaror Övrigt

4 Tavlor(stilleben)

Pantvaror Övrigt

1 Akvarell/blandteknik

Pantvaror Övrigt

1 Spegel Gustaviansk höjd 100 cm, bredd 38 cm, divers sk och lagningar

Pantvaror Övrigt

1 Spegel barockstil diverse skador

Pantvaror Övrigt

1 Par Mässingsstakar empir,en är kortad samt saknar hängen höjd ca:31 cm

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Orientalisk matta (galleri)

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Sjuarmad ljusstake höjd ca:32 cm

300 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

1 Minnestallrik Konglig dansk 1979

75 kr

Utrop: 50 kr