81 - 100 av 638
1...456...32 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 oktober 2006

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld med blå topaser, stift

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,36 ct ca G(TW)/VS, vikt 3,4 g, stl 17 1/4

Utrop: 6 700 kr

BRILJANT, 0,34 ct E(River)/VS 1, IGI certifikat

Utrop: 5 500 kr

BRILJANT, 0,34 ct, E(River)/VS 1, IGI certifikat

Utrop: 5 500 kr

PÄRLCOLLIER, lås i silver, odlade pärlor, 3-radigt, doserade, längd ca 50 cm

Utrop: 1 800 kr

Accessoarer Bälten

SKÄRP, förgyllt silver, längd 85 cm, små skador, vikt 295 g

Utrop: 900 kr

Accessoarer Glasögon

LORGNETT, gulmetall med sköldpadd

Utrop: 800 kr

5 ST PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, utan lås, längd ca 40 cm

200 kr

Utrop: 250 kr

2 BROSCHER, silver

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver med markasiter (2 saknas), längd 44 cm

Utrop: 1 400 kr

PAGODARING, 14K guld med rubiner och opaler, vikt 4,8 g, stl 17, indisk

Utrop: 1 200 kr

4 DOSOR, silver, graverad dekor

1 200 kr

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, H 8,6 cm, D 8,5 cm, vikt 125 g, GAB 1950

600 kr

Utrop: 450 kr

2 BÄGARE, silver, graverad dekor, H 4,7 cm, ryska, 1800-tal

500 kr

Utrop: 600 kr

2 STRÖARE, silver, H 3,8 cm, engelska

Utrop: 400 kr

2 BÄGARE, silver, H 5,8 och 3,8 cm, svensktillverkade 1939 och 1943

Utrop: 350 kr

SERVERINGSHUV, försilvrad, 31,5 x 23,5 cm, H 19 cm, engelsk

325 kr

Utrop: 250 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld med 24 briljanter ca 0,96 ctv W/VS, vikt 3,8 g, stl 18

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K med blå emalj och diamanter, vikt 5,6 g, stl 18,25, 3 diamanter saknas, nagg.

Utrop: 900 kr

ARMRING, 14K guld med granater & orientaliska pärlor (1 pärla saknas), stelt, säkerhets kedja, v=10,8g, 5x6cm.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr