1 Tavla etsning G. Braque-32 ur suite Vollard 36x30 cm lös ram (d)
Utrop: 15 000 kr
1 Färglitografi Joan Miro-71 78/120 "Ubu aux Baleares" ca 50x65 cm (d)
Utrop: 8 000 kr
1 Tavla Rolf Lidberg -65 "sovande troll" 22x17cm (d)
Utrop: 400 kr
1 Tavla Christina Knall olja "Stockholm" 34x41 cm (d)
Utrop: 700 kr
1 Tavla Mikael Khilman olja "Skärgård vinter" 55x45 cm (d)
Utrop: 500 kr
1 Etsning Anders Zorn "mot strömmen" 11,5x16,4
1 Etsning Anders Zorn "De två" 19,8x14,8
1 Etsning Anders Zorn "Lots" 17,5x12
1 Tavla litografi Roland Svensson "vår mot Gillöga" PT (d)
Utrop: 1 200 kr
1 Tavla litografi Roland Svensson "Fårö Gotland" 158/300 (d)
Utrop: 1 000 kr
1 Brev ramat skador sigill bortaget sign Carl Johan 1834
Utgår
1 Tavla olja Lars Boethius 1929 45x55 cm (d)
1 Tavla olja Anshelm Dahl 33x43 "skärgård" (d)
2 Tavlor gravyrer
Utrop: 2 500 kr
1 Tavla Gunnar Brucewitz tuschtekning "Rhen" (d)
1 Tavla Ernst Nordlind etsning "Flamingos"
Utrop: 300 kr
1 Tavla olja Alfred Wahlberg "Skymmning över insjö" Intyg a tergo 24x30 cm
Utrop: 6 000 kr
1 Tavla ackryl Höken "Ballongrederiet" 50x60 cm (d)
Torsdag 14 sep 2006
Förfallna panter / ABV Pantbanken Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm