361 - 380 av 600
1...181920...30 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 5 september 2006

Klubbad för

Skrivställ, i betsad björk 1800-tal med 1 par bläckhorn i glas med glasinsatser samt bronsfigurin, Spricka i ett bläckhorn, naggar i glasinsatserna. Bredd ca 49cm. Höjd ca 38cm

1 500 kr

Utrop: 2 500 kr

Ljusstake, för värmeljus Kosta Boda 11cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstake, för värmeljus Kosta Boda 16cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Orrefors. Höjd 10cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Vas, signerad Mikael Axenbrant, Strömbergshyttan, höjd ca 23cm

600 kr

Utrop: 300 kr

Vas, signerad Mikael Axenbrant, Strömbergshyttan, höjd ca 15cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Skål, modell Berså. Stig Lindberg Gustavsberg. Höjd ca 9,5cm. Bruksskick

375 kr

Utrop: 400 kr

Halskedja, Pansarlänk 62,5cm 14K 6,4g

425 kr

Utrop: 475 kr

Örhängen, ett par Bismarck 18K 1,3g

200 kr

Utrop: 225 kr

Skål, graverad Orrefors nr 4368.131 Höjd 11,5cm

300 kr

Utrop: 200 kr

Tårtspade, med tillhörande tårtgaffel i silver modell Tornedal. Ograverade

800 kr

Utrop: 250 kr

Ring, med diamanter 1xca 0.25ct 1xca 0.30ct 1xca 0.33ct 1xca 0.35ct 18K vitguld Ø17 7,8g

Utrop: 13 000 kr

Ring, 18K Ø19,3/4 7,5g

Utrop: 1 200 kr

Ring, graverad 18K Ø15,3/4 3,7g

325 kr

Utrop: 375 kr

Armband, 18K 18,5cm 18,4g

Utrop: 2 300 kr

Ring, tvåfärgad 18K Ø17 7,2g

Utrop: 1 200 kr

Halskedja, skadad länk, 18K 40cm 3,4g

300 kr

Utrop: 350 kr

Hänge, 18K 4,3g

Utrop: 650 kr

Hänge, 18K 1,8g

Utrop: 300 kr

Ring, pussel, 18K Ø18 6,5g

Utrop: 1 000 kr