Avslutad | Pant – Tisdag 25 juli 2006
Collier, med ca 60 diamanter och blåa stenar 43 cm,liten länk defekt, Hänge med diamanter ca 0,01ct/st 18K 34,4 g
Porslinspjäs, med vagn dragen av två hästar, kusk och passagerare i rokokostil, tysk stämpel Dresden, skador på hästöron
Collier, i gammal stil med ca 100 diamanter totalt ca 2,18ct, och stenar 42 cm 18K 26,3 g
Oljemålning, signerad Olof Krumlinde "Skogsvy" 41x52 duk uppklistrad på pannå någon krackelyr
Ring, vitguld med ca 35 diamanter totalt ca 0,38ct, och blåa stenar, Ø 17 3/4 18K 5,8 g
Halskedja, Ankar vitguld 42 cm, Hänge med diamanter 1 ca 0,50ct, 9 ca 0,03ct/st 18K 5,7 g
Färglitografi, sign Lucien Neuquelmann, 214/250, 40X54cm,parkpromenad vid sjökant, i ram.
Ring, med ca 40 diamanter totalt ca 0,74ct i silverfattning, och gul sten Ø 18 3/4 18K 13,4 g
Brosch, i gammal stil med ca 65 diamanter totalt ca 0,75ct i silverfattning 18K 4,8 g
Armring, med diamanter 1 ca 0,10ct, 2 ca 0,05ct/st 6 ca 0,03ct/st, slappt lås, 14K 26,1 g