441 - 460 av 742
1...222324...38 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 juni 2006

Klubbad för

Saltkar, i silver med lock och blå insats, Dosa med lock i ben och oädel metall

250 kr

Utrop: 200 kr

Mortel, i mässing med stöt Skultuna Bruk 1800tal. Höjd ca 7cm

175 kr

Utrop: 150 kr

Taklampa, Lampa med prismor, diameter ca 37cm

650 kr

Utrop: 500 kr

Skål, signerad G.C. Gunnar Cyrén Orrefors, diameter ca 15,5cm

600 kr

Utrop: 500 kr

Vas, signerad G.C. Gunnar Cyrén Orrefors, höjd ca 16cm

600 kr

Utrop: 400 kr

Vas, signerad Edenfalk Kosta, höjd ca 15cm

150 kr

Utrop: 250 kr

Skål, (Fleur) design Jan Johansson Orrefors med kartong, diameter ca 12cm

175 kr

Utrop: 150 kr

Vas, signerad L.G. Kosta (Vicke Lindstrand, Gravyr) höjd ca 15,5cm

Utrop: 800 kr

Vas, signerad V.Lindstrand Kosta, höjd ca 26cm

300 kr

Utrop: 600 kr

Vas, Kosta höjd ca 18,5cm

200 kr

Utrop: 300 kr

Skål, Coquille Flygsfors, största diamater ca 17cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Dekoration, Päron Strömbergshyttan, höjd ca 16cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Rökset, i mässing 4 delar Gusum. Tändaren fungerar ej

175 kr

Utrop: 300 kr

Vas, Argenta Gustavsberg, höjd ca 21cm

900 kr

Utrop: 600 kr

Ring, slät ring med gravering Ø 16¾ 18K 3,3g

Utrop: 375 kr

Skål, på fot Rörstrand tidigt 1900-tal Ø ca 24cm

650 kr

Utrop: 600 kr

Te-burk, signerad Kåge, Gustavsberg 1929 med lock, höjd ca 15cm

550 kr

Utrop: 400 kr

Skål, signerad Josef Ekberg 1926 Ø ca 19cm

475 kr

Utrop: 400 kr

Brosch, med pärla 18K 6,1g

Utrop: 750 kr

Ring, 23K Ø19 6,3g. Graverad

Utrop: 850 kr