401 - 420 av 656
1...202122...33 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 maj 2006

Klubbad för

Lampkrona, med prismor och blå botten i Gustaviansk stil (defekt)

Utrop: 1 200 kr

Väggpendyl, Carl Berglind Karlsborg med nyckel. Skador i förgyllningen. Höjd ca 55cm

850 kr

Utrop: 800 kr

Skålar, 2 skålar Orrefors. Höjd ca 10,5cm

500 kr

Utrop: 600 kr

Vas, Orrefors. Höjd ca 22cm

275 kr

Utrop: 200 kr

Vas, Orrefors. Höjd ca 15cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Orrefors. Höjd ca 10cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Damur, Atlantic 18K, med armband Fiskben 18K, manuell, går ej, 17cm

Utrop: 2 200 kr

Parti guld, skadat, graverat 18K 15,7g

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Armband, 14K 18,5cm 3,7g

275 kr

Utrop: 300 kr

Armband, Bismarck 14K 19cm 5,3g

400 kr

Utrop: 425 kr

Ring, med stenar, graverad 14K Ø18,3/4 1,8g

125 kr

Utrop: 150 kr

Parti guld, graverat 18K 4,8g

500 kr

Utrop: 500 kr

Armband, små buckligt 18K 18,5cm 27,4g

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

Ring, med pärla 18K Ø15,3/4 4,2g

Utrop: 650 kr

Hänge, vitguld med pärla och diamanter 2xca.0,02ct 2xca.0,01ct 18K 1,4g

1 100 kr

Utrop: 300 kr

Örhängen, ett par med pärla och diamanter 2xca.0,01ct 6xca.0,03ct 18K 3,1g ett stopp saknas

1 900 kr

Utrop: 700 kr

Armband, 18K 21cm 128,2g

13 200 kr

Utrop: 13 400 kr

Ring, med sten skadad, 14K Ø16,1/2 10,2g

475 kr

Utrop: 550 kr

Klackring, defekt med sten 18K Ø21 40,1g

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

Armband, 14K 22cm 10,8g

850 kr

Utrop: 850 kr