301 - 320 av 415
1...151617...21 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 11 maj 2006

Klubbad för

1 Tavla olja Humberto Couet 23x30 cm "på vandringsfärd"

1 Tavla akvarell Nestius 24x31 cm

1 Tavla Akvarell E.Nerman 39x27 (d)

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

1 Tavla Bengt Olsson 81x65 Landskap (d)

1 Tavla Inge Pettersson olja "I en mästares trädgård" 60x50 (d)

1 Tavla Inge Pettersson olja "näckrosor" 38x47 cm (d)

1 Tavla Peter Rona olja "rallarrosor" 38x54 cm (d)

1 Tavla Folke Ricklund olja 26x34 "Korpån" (d)

2 100 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla Rysk mästare akvarell "läsande man" 17,5x14,4 cm

Utrop: 2 300 kr

1 Tavla olja Peter Roma-92 "Dimmit med Törnrosor" 33x41 (d)

1 Tavla olja Nancy Junger-85 "blommor" 54x45 cm (d)

1 Teckning-färg på rispapper Oscar Reuterswärd 31x23 cm "omöjlig figur" (d)

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Akvarell Oscar Reuterswärd perspective Japonaise no 370 cadgk (d)

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Litografi Oscar Reuterswärd 99/120 "omöjlig figur" (d)

650 kr

Utrop: 500 kr

1 Litografi Gustav Rudberg XVI/XX "båt i hamn" (d)

900 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Litografi Gustav Rudberg "segelskuta" XVIII/XXV (d)

Utrop: 1 000 kr

1 Litografi Gustav Rudberg PT "båtar i dis Hven" (d)

Utrop: 800 kr

1 Tavla litografi Harald Lindberg 0/30 "Marint" (d)

800 kr

Utrop: 1 000 kr