121 - 140 av 643
1...678...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 maj 2006

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld med citrin, vikt 0,7g.

200 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 0,98g.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 1,35g.

Utrop: 200 kr

ARMBAND, 18K guld med 7 rubiner i blomform vid lås, ca 19 cm, vikt 24,6 g.

Utrop: 3 400 kr

ARMBAND, Hermès, ca 2 cm brett, diameter 4,7 x 5,5.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 21K guld, safirer, stl 16 1/2mm 4,0g

Utrop: 1 100 kr

12 KAFFESKEDAR, silver

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld med 2 briljanter 0,20 ctv, TW/SI, stift

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld / silver med gammalslipade diamanter ( en briljantslipad ) vikt 4,6 g, stl 16 1/4

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 18K guld, fiskbenslänk, vikt 38,8 g, längd 19,2 cm

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

Ädelstenar Rubiner

4 RUBINER, 0,76 ct totalt, droppslipade

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Rubiner

5 RUBINER, 1,53 ct totalt, navettslipade.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Rubiner

2 RUBINER, 0,60 ct totalt, runda fasetterade

450 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Övrigt

RÖD SPINELL, oinfattad, 3,18 ct.

Utrop: 5 800 kr

DRÄKTBROSCH, förgyllt silver med emalj, emaljskador

475 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, 18K guld med 38 briljanter, TW(G)/VS, 2 stenar med liten skada, 1,14 ct totalt, vikt 48,7 g, Sverige, 1987.

Utrop: 14 000 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld med briljant ca 1,03 ct, ca J (Cr)/VS 2, längd 42 cm

Utrop: 28 800 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 0,75ct, ovalslipad, certifikat från I.O.G

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K guld med camé, vikt 5,8 g, 4,5 x 2,4 cm

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter ca 0,28 ctv, vikt 3 g, skruvmekanism, svensktillverkade 1951

Utrop: 2 800 kr