101 - 120 av 643
1...567...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 maj 2006

Klubbad för

SET, collier,armband,örhängen med granater & förgyllt silver, skruv, lödningar, senare kedja på armband.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 5 briljanter 1,00 ctv ca W/SI-P, vikt 5,7 g, stl 16 3/4, gravyr

Utrop: 6 900 kr

COLLIER, 18K 36.0 g L = 45 cm docerad

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

8 SKEDAR, silver, danska, 6 kaffeskedar, 1 tesked, 1 kompottsked

Utrop: 700 kr

11 DESSERTSKEDAR, silver, danska

Utrop: 1 400 kr

SOCKERSKÅL SAMT GRÄDDSNIPA, silver, vikt 399 g

Utrop: 2 800 kr

ETT PAR LJUSSTAKAR, silver, vikt 381 g, H 9,7 cm, persiska

Utrop: 2 800 kr

BÄGARE, silver, vikt 464 g, H 23,3 cm, monogram, svensktillverkad 1906, invändigt förgylld

Utrop: 2 800 kr

2 FAT, silver, D 21,9 samt 19,9 cm, vikt 309 g totalt, Markströms Uppsala 1944

Utrop: 1 000 kr

Silver Bricka

BRICKA, silver, vikt 1212 g, monogram, svenska stämplar 1943

Utrop: 6 900 kr

FRIMURARRING, 18K guld, vikt 11,6 g, stl 18 3/4

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med rubin och 6 briljanter 0,18 ct ca TW/VS, vikt 6,4 g, stl 16 3/4, svensktillverkad 1986

Utrop: 3 500 kr

KAKTÅNG, silver, modell rosen, svensktillverkad 1960

Utrop: 400 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld, hjärta, 4,2g

Utrop: 850 kr

ENSTENSRING, 14K guld med briljant 0,29 ct, storlek 18 1/2 mm

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 14K guld med briljant ca 0,30 ct, samt åttkansliapde diamanter, storlek 18 mm

Utrop: 1 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, några skadade, ca 9mm, 41cm, oknutet

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE, 18K guld med camé, vikt 16,9 g, längd 5,5 cm, svensktillverkad 1977

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld (roderat) med 9 mediumslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca TW-W/SI, (nagg på några dia), samt en 5,8 mm boutonpärla, stl 17 3/4.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld med briljant 0,10 ct, vikt 8,1 g, stl 17 1/2

Utrop: 1 800 kr