Avslutad | Klassiska – Lördag 27 maj 2006
Klubbad för
SET, collier,armband,örhängen med granater & förgyllt silver, skruv, lödningar, senare kedja på armband.
ALLIANSRING, 18K guld med 5 briljanter 1,00 ctv ca W/SI-P, vikt 5,7 g, stl 16 3/4, gravyr
BÄGARE, silver, vikt 464 g, H 23,3 cm, monogram, svensktillverkad 1906, invändigt förgylld
RING, 18K guld med rubin och 6 briljanter 0,18 ct ca TW/VS, vikt 6,4 g, stl 16 3/4, svensktillverkad 1986
RING, 18K guld (roderat) med 9 mediumslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca TW-W/SI, (nagg på några dia), samt en 5,8 mm boutonpärla, stl 17 3/4.