441 - 460 av 556
1...222324...28 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 27 april 2006

Klubbad för

1 Armband, 22cm, silver. Vikt 109,1g

500 kr

Utrop: 325 kr

1 Damur Tissot, manuell, doublé med läderband (slitet band)

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring, stl:18, silver. Vikt 7,3g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Brosch, silver. Vikt 9,69g

50 kr

Utrop: 50 kr

1 Stelt armband med sten, stämplad pege Alton, år 1966, silver. Vikt 23,4g

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Kopp, stämplad Mema L, år 1967, 6,5cl, h:5cm, silver. Vikt 51,1g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Kristallvas, Orrefors, signerad Lars Hellsten, h:19,5cm (väldigt liten nagg)

175 kr

Utrop: 50 kr

1 Kristallskål, Orrefors, signerad JJ 4411-121, h:11cm d:13,5cm

275 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål på hög fot med svart inlägg, stämplad C.Hoff, år 1925, h:12cm d:16,5cm, silver. Vikt 179,2g

850 kr

Utrop: 550 kr

1 Skål på hög fot, år 1925, h:14,5cm d:19cm, silver. Vikt 244,3g

900 kr

Utrop: 800 kr

12 Matskedar, modell Rosenholm, silver

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

12 Matknivar, modell Rosenholm, silver

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

11 Matgafflar, modell Rosenholm, silver

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Matsked, modell Gammal fransk, stämplad F.O. Ahlström, år 1896, silver (monogram). Vikt 51,9g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Väggur förgyllt, Westerstrand, tillverkat år 1987 av Töreboda Ur AB, ref:P155 snr:556007, med nyckel & pendel (Ingen funktionsgaranti)

400 kr

Utrop: 50 kr

1 Herrur DKNY i stål med datum & läderband, ref:NY-3102 snr:620208 (repig, defekt glas, batteribyte krävs)

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Herrur Rolex Explorer II stål Ref: 16570, Snr: N218122 med oysterlänk stål samt cert och box

1 Herrur Rolex GMT-Master stål/guld Ref: 1675, Snr: 2861394 med oysterlänk stål/guld samt box

1 Herrur Longines 18K, manuell, datum, läderband, snr:19330660 (graverad), med etui

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

Diverse guld, 18K (vikt inkl. glas). Vikt 130,8g

14 200 kr

Utrop: 16 500 kr