481 - 500 av 681
1...242526...35 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 18 april 2006

Klubbad för

Tavla, Keramiktavla signerad Lisa Larsson ca 22,5x22,5cm

325 kr

Utrop: 350 kr

Litografi, signerad Reinhold Ljunggren 338/360 ca 27x37cm

Utrop: 1 200 kr

Målning, olja på pannå "Fjellbacka" tidigt 1900-tal monogramsignerad 66x96cm, smärre skador

3 800 kr

Utrop: 800 kr

Vas, Rörstrand signerad Carl Harry Stålhane. Höjd ca 26,5cm

475 kr

Utrop: 400 kr

Glasvas, Orrefors signerad Sven Palmqvist. Höjd ca 20cm

300 kr

Utrop: 300 kr

Grafik, 3 Färglitografier lösa blad, alla signerade M. Pyk (Madeleine) H.C 5/20 två onumrerade. ca 21x15cm

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Litografi, signerad M.Pyk (Madeleine) 1/295 ca 21x15cm

600 kr

Utrop: 900 kr

Litografi, signerad M.Pyk (Madeleine) 1/295 ca 23x16cm

600 kr

Utrop: 900 kr

Skål, signerad B.Vallien Kosta Boda. Höjd ca 12cm

500 kr

Utrop: 800 kr

Samekniv, med slida signerad A.F. Liten skada på skaftet

Utrop: 1 800 kr

Samekniv, med slida signerad A.F.

Utrop: 2 000 kr

Kniv, signerad Marttiini Finland med skadad slida. Knivens längd ca 56cm

350 kr

Utrop: 400 kr

Fotpall, 1900-tal

200 kr

Utrop: 300 kr

Lampkrona, i mässing, 5 ljusarmar med skärmar

850 kr

Utrop: 500 kr

Parti, snusdosa (graverad), Nipperask med lock, Saltkar (Borgila) Allt i silver. Snusdosa i horn och oädel metall. skadat gångjärn.

375 kr

Utrop: 300 kr

Matta, Orientalisk Bocharamönstrad 185x267cm

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring, med blå sten 18K Ø 17½

500 kr

Utrop: 600 kr

Ring, slät tvåfärgad 18K Ø 20½. Graverad

Utrop: 475 kr

Ring, Camé 18K Ø 17 1/4

200 kr

Utrop: 175 kr

Telefon, Cobra, fungerar

700 kr

Utrop: 500 kr