Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006
Klubbad för
COLLIER, 18K guld, 3 madeiracitriner + små äkta pärlor, L=46,5 cm, vikt 10 gr, GD & Co, Malmö.
TEGLASHÅLLARE, silver med graverad blomdekor, vikt 77,5 g, bucklor på fotringen, rysk 1885
BÄGARE, silver, invändigt förgylld, gravyr, H 9,2 cm, bucklor, Hans Wolrath Arboga 1725-1768