481 - 500 av 539
1...24252627 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 mars 2006

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Lornjett

Pantvaror Övrigt

1 Glasskål med lock av nysilver, repat glas med nagg

Pantvaror Övrigt

1 Kedja med 1 berlock med dia ca:0,10 ct längd ca: 40 cm 18 k. Vikt 2,9g

Pantvaror Övrigt

Ljusstakar, silver Olof Pehr Hallberg Norrköping 1843. Lyrformat skaft på oval fylld fot,lagning, höjd ca:15 cm

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Pantvaror Övrigt

Ljusstake, Barock mässing, diverse skador och lagningar höjd ca:13 cm

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 ljusstake, barock, mässing, diverse skador och lagningar

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ljusstake malm, höjd ca:14 cm

300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ljusstake malm, höjd ca:13 cm

700 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 par prydnadsurnor empirestil, förmodligen del av bordsgarnityr höjd ca:28 cm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Valurna med plats för sigill i koppar höjd ca:38 cm

600 kr

Utrop: 725 kr

Pantvaror Övrigt

1 glasfat UHV diameter ca:19 cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasfat UHV diameter ca:19 cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål Kosta, kristall, höjd ca:10 cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 glasvas, märkt med Närkes landskapsblomma Gullviva, höjd:10 cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Äkta matta, Nain med silkesinslag 132 x 210 cm

7 000 kr

Utrop: 8 500 kr