461 - 480 av 708
1...232425...36 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 februari 2006

Klubbad för

Slidknivar, 2st med slida bl.a Frost Mora. Smärre skador.

150 kr

Utrop: 100 kr

Väckarur, DEP. Frankrike 1900-talets förra hälft.

100 kr

Utrop: 200 kr

Bajonett, med balja. Längd totalt 39cm

175 kr

Utrop: 300 kr

Ljusstakar, 1 par kombinerbara i nysilver med glasmanchetter. Höjd ca 26cm. Smärre bucklor.

425 kr

Utrop: 300 kr

Pennfat, i förnicklat järn med bläckhorn. Längd ca 24cm. Naggad glasinsats. Skönhetsfel

75 kr

Utrop: 100 kr

Tennfat, 1926 Ø 34cm

475 kr

Utrop: 100 kr

Fickflaska, i tenn. Selangor Pewter 1990. Höjd 12,5cm

75 kr

Utrop: 150 kr

Gräddkanna, Höjd 6cm. Kopp med öra. Höjd 7,5cm, gravering. Allt i silver

250 kr

Utrop: 100 kr

Skål, i stengods, Song dynastin 1100/1200-talet. Jiangx Jizhou. Ø ca 11cm. Höjd ca 6cm. Ifylld kantnagg. skickas ej

Utrop: 4 000 kr

Armband, Bismarck, slitet säkerhetskedjan av 18K 20cm 16g

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Armband, X-länk med en berlock 18K 20cm 21,3g

Utrop: 2 200 kr

Armband, Bismarck med berlocker en graverad 18K 18cm 11,7g

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Armband, Fiskben 18K 19,5cm 29,1g

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Ring, vitguld med diamant 1xca.0,33ct och blå stenar 18K Ø 16, 3/4 3,4g

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

Ringar, 3st graverade en med diamanter 7xca.0,02ct 18K 12,4g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring, vitguld med diamant 1xca.0,02ct 18K Ø 17, 1/4 1,7g

225 kr

Utrop: 275 kr

Halskedja, Pansar 14K 46cm 5,8g

375 kr

Utrop: 425 kr

Ring, graverad 18K Ø 20, 1/4 2,5g

200 kr

Utrop: 250 kr

Ringar, 2st graverade 23K 3,8g

400 kr

Utrop: 425 kr

Armband, Ankarlänk, vitguld 18K 22cm 80,6g

Utrop: 8 100 kr