Avslutad | Pant – Tisdag 21 februari 2006
Klubbad för
Oljemålning, på duk, uppspänd på pannå. Signerad Olof Arén. ca 18x47cm.Ramen skadad (d)
Krans, Begravningskrans i silver firma Grachev, S:t Petersburg 1890-tal. "Till evigt minne av Axel Axelsson Gadolin från Kejsarinnans ulan 13/3 1898"