161 - 180 av 444
1...8910...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2006

Klubbad för

Klockor Skagen

SKAGEN, damur, stål, quartz, mineralglas, integrerad länk, längd 200 mm, box.

Utrop: 900 kr

IWC, fickur, cal H6, serie nr. 6729956, boett nr. 724354, ankarur, silver, skadad urtavla, ca 1917, kedja gulmetall, fickursställ marmor/glas.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

TAG HEUER, Monaco, Ref nr. CS2111, Serie nr. 05268, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box.

Utrop: 13 500 kr

ROLEX, Precision, Ref nr. 2604, cal 1400, serie nr. 1707731, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld (ej original), ca 1969.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Ebel

EBEL, 1911, Ref nr. 188901, Serie nr. 72606452, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1993, box.

Utrop: 6 500 kr

Klocktillbehör Verktyg

LAMPA, till Urmakarebänk, 2 lysrör, 220 V.

Utrop: 250 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 69190, Serie nr. 9307848, damur, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510 D, viklås, cert, december 1987, box (ej komplett).

10 200 kr

Utrop: 9 500 kr

CERTINA, DS, Titanium, Ref nr. 111 7135 11, damur, titan/doublé, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2005.

650 kr

Utrop: 700 kr

GIORGIO, Beverly Hills, nr. 930985, damur, doublé, quartz, mineralglas, integrerad länk, viklås, ca 1995.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Juvenia

JUVENIA, fickur, 34x34 mm, Boett nr. 31143, ankarur, silver (0,925) med emalj, skadad urtavla, ripsband med tillhörande hänge i silver med emalj, ca 1940.

Utrop: 900 kr

Klockor Skagen

SKAGEN, damur, stål, quartz, mineralglas (skadat), läderband, etui, ca 2002.

Utrop: 500 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, stål, automatisk plexiglas, dag, datum, originallänk, ca 1978.

550 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, damur, metall, automat, mineralglas, dag, datum, läderband, viklås original, ca 1970.

100 kr

Utrop: 150 kr

CARAVELLE, Set-O-Matic, herrur, stål, automatisk, plexi- glas, datum, läderband, ca 1975.

225 kr

Utrop: 150 kr

AETOS, Genève, herrur, gul- metall, manuell, plexi- glas, datum, läderband ca 1970.

125 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Certina

BOX, till Certina - DS armbandsur, 1960-tal.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Rättidsur, Cal 491, Serie nr 25200004, Boett nr. 3260790, mekanisk, 8-dagarsverk, liten sekund, fodral i gulmetall/trä, 1950-tal.

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Panelur (Bilur), serie nr. 5710724, Boett nr. 6299064, mekanisk, 8 dagars verk, skadad urtavla, skadat glas, boett i aluminium (graverad), ca 1921, medföljer katalog från J.P. Brandt maj 1923, där uret finns avbildat.

Utrop: 3 700 kr

Klocktillbehör Zenith

KLOCKSTÄLL, till Zenith armbandsur i metall, ca 1960-tal.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

6 ST. SKYLTAR, metall, 2 Eterna, Belko, Tevo, Vulcain, Imco, ca 1950 - 1960-tal.

300 kr

Utrop: 75 kr