141 - 160 av 444
1...789...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2006

Klubbad för

7 HERRUR, Diverse herrur, såsom, Olma, Lagonda, Orient, Moeris, Aetos, mm, skadade, defekta.

325 kr

Utrop: 150 kr

7 HERRUR, Diverse herrur, såsom, Tissot, Seiko, Silvana, Precimax, mm, skadade, defekta.

375 kr

Utrop: 150 kr

5 CERTINA, 4 herrur, 1 damur, skadade defekta.

225 kr

Utrop: 150 kr

BREITLING, Chronomat, Ref nr. D13352, Serie nr. 638793, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, UTC, Ref nr. B70172, Serie nr. 0447, 24-timmarsvisning, Pilotlänk, viklås, ca 2004, box.

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Constellation, Ref nr. 1272.30.00, Serie nr. 56742737, damur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk (helstav), viklås, ca 2000, box.

Utrop: 9 000 kr

OMEGA, fickur, Boett nr. 1459091, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, skadad boett, ca 1899.

250 kr

Utrop: 275 kr

FICKUR, savonett, 58 mm, Ref nr. 451 / 848, Boett nr. 119451, kvartsrepeter, kronograf, 18K guld, ankarur, bucklor, går ej, ca 1905.

Utrop: 14 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, Klockring, Serie nr. 683, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, 1950-tal.

Utrop: 1 900 kr

FICKUR, 14K guld, ankarur, bucklor, ca 1905, kedja 18K guld, längd 115 mm.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, längd 430 mm, vikt 20,9 gram.

3 400 kr

Utrop: 2 300 kr

CARTIER, Santos VLC, nr. 8191226246, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, sevad oktober 2005, ca 1985.

Utrop: 11 000 kr

JULES JÜRGENSEN, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekund, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

Utrop: 600 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1975.

Utrop: 900 kr

JACOB JENSEN, damur, gulmetall, quartz, mineralglas, plastband, ca 1990.

350 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, Seamaster, Cal ETA 2892 A2, Serie nr. 49727558, Ref nr. 3681042, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, stål/guld, viklås, ca 1986, box.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Cal 215, Serie nr. 1322337, Ref nr. 3848, Boett nr. 531999, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1977, box.

28 000 kr

Utrop: 31 500 kr

Klockor Titus

TITUS, Genève, kronograf, Cal Landeron 48, Ref nr 3910, Boett nr. 418364, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1950-tal.

Utrop: 2 900 kr

ANSONIA CLOCK CO, fickur, vitmetall, går ej, ca 1900.

Utrop: 250 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, Boett nr. 85764, 14K guld, ankarur, bucklor, gravyr (1923), ca 1910.

Utrop: 1 500 kr

ARSA, fickur, Cal ETA 2801-2, savonett, ankarur, vitmetall, blindur.

450 kr

Utrop: 500 kr