Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2006
7 HERRUR, Diverse herrur, såsom, Olma, Lagonda, Orient, Moeris, Aetos, mm, skadade, defekta.
7 HERRUR, Diverse herrur, såsom, Tissot, Seiko, Silvana, Precimax, mm, skadade, defekta.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. D13352, Serie nr. 638793, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, UTC, Ref nr. B70172, Serie nr. 0447, 24-timmarsvisning, Pilotlänk, viklås, ca 2004, box.
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1272.30.00, Serie nr. 56742737, damur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk (helstav), viklås, ca 2000, box.
OMEGA, fickur, Boett nr. 1459091, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, skadad boett, ca 1899.
FICKUR, savonett, 58 mm, Ref nr. 451 / 848, Boett nr. 119451, kvartsrepeter, kronograf, 18K guld, ankarur, bucklor, går ej, ca 1905.
Klockor Piaget
PIAGET, Klockring, Serie nr. 683, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, 1950-tal.
CARTIER, Santos VLC, nr. 8191226246, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, sevad oktober 2005, ca 1985.
JULES JÜRGENSEN, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekund, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
OMEGA, Seamaster, Cal ETA 2892 A2, Serie nr. 49727558, Ref nr. 3681042, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, stål/guld, viklås, ca 1986, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Cal 215, Serie nr. 1322337, Ref nr. 3848, Boett nr. 531999, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1977, box.
Klockor Titus
TITUS, Genève, kronograf, Cal Landeron 48, Ref nr 3910, Boett nr. 418364, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1950-tal.