661 - 680 av 680
1...323334 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 februari 2006

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 porslinsfat meissen 40,5x40,5cm

Pantvaror Övrigt

div tavlor ej äkta

Pantvaror Övrigt

1 par marmorljusstakar med dekor i brännförgylld brons 30cm (vissa defekter)

Pantvaror Övrigt

6 figuriner porslin Meissen 1900-tal (2 jägare rem till ett gevär av, 4 fåglar nagg på en nebb)

1 300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 camé def. 18k. Vikt 15,2g

900 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 tändare Dupont i etui (ingen gas)

325 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 keramikskål med fyra fötter Argenta Gustavsberg 12cm

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 etsning Marc Chagall 37,5x27,5 (clipsram skadad)

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 handspegel i gulmetall

275 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 kristallskål orrefors "corona" h:130mm d:225mm originalkartong

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Mynt

1 Träikon (sprucken) ca 35x30cm

800 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Mynt

14 bordsskedar silver i etui

1 100 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Mynt

1 armband bismarck 20cm 18k. Vikt 14g

Utrop: 1 700 kr

Pantvaror Mynt

3 minnesmynt silver drottning Silvia nom.värde 200kr/st

Utrop: 800 kr

Pantvaror Mynt

1 bordsur brännförgyld brons? 1800-tal, nyckel, pendel (kanske inte original), vissa detaljer sitter löst

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Mynt

1 väggpendyl brännförgylld brons1800-tal Andersson Stockholm, 2 nycklar

Pantvaror Mynt

1 armband fantasi 14k 20cm. Vikt 5,9g

350 kr

Utrop: 425 kr

Pantvaror Mynt

1 keramikskål Gunnar Nylund, 12cm i diameter, 8cm hög

350 kr

Utrop: 425 kr

Pantvaror Mynt

1 tavla olja/akryl? på duk 120*150cm Petterson, "Höstlandskap Båt vid åstrand i lövskog"

Utrop: 2 200 kr