241 - 260 av 459
1...121314...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 februari 2006

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18k guld/vitguld, vikt 8,7 g

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld, kors med 6 cabochonslipade rubiner, 19,3 g

Utrop: 3 400 kr

HÄNGE, 18K guld, väderkvarnsmotiv i relief (lödning på baksidan), vikt 5,7g

Utrop: 900 kr

Porslin Serviser

RÖRSTRAND 6 st fat med blommönster, 18 cm i diameter.

Utrop: 800 kr

Smycken Rubinring

RUBINRING, 18K vikt 3.3 g rubin 0.14 ct 10 brilj. 0.11 ct stl. 17.5 mm

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld med en rubin, ca 0,14 ct samt 2 briljanter tot ca 0,12ct, vikt 1,2g, stl 16 1/2mm

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K, vikt 4.3 g med 60 briljanter tot 0.55 ct ca TW/VS, stl 17mm

Utrop: 5 700 kr

BROSCH, 18k guld, 1945, vikt 10,4 g

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld

Utrop: 4 300 kr

KEDJA, 18K guld, längd 42 cm, vikt 23,0g

Utrop: 3 100 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson, -50tal, med cigarettskrin, vikt 840 gr tot.

700 kr

Utrop: 650 kr

BRILJANT, 0,60 ct, F(TW)/SI2.

Utrop: 10 400 kr

Silver Fat

SILVERTALLRIK, Gustav IV Adolf 90 år, Julen 1972, 21 cm i diameter, V=316g.

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,55 ctv, ca TW/VS-SI, vikt 1,1 g

7 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE, 18K guld med diamanter 0.02ct, rubin 0.074ct, safir 0.103ct, smaragd 0.08ct, vikt 2.7g.

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, 9 rader, biwapärlor, lås förgyllt silver

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER doserad, 5,2-9,3 mm odlade pärlor, längd 54 cm, lås i silver m strass.

Utrop: 2 500 kr

RING, 20K guld med krysopras, tillv. 1939, stl 17 1/4, vikt 11,4 g

Utrop: 2 100 kr

KAFFEKANNA, silver, finsk, (liten buckla + repor), tillv 1974, vikt 629 gr.

Utrop: 2 500 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, doserat, vikt 19,1 g

Utrop: 3 300 kr