121 - 140 av 250
1...678...13 Gå till

Avslutad | Exklusiva – Lördag 18 mars 2006

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 11 briljanter ca 1,10 ctv, ca W-TCr/VS-SI (mittsten P1), stl 21, H&Å 1969, (2 små nagg).

Utrop: 9 800 kr

EMALJÄGG, hänge i 18K guld & silver, lila emalj, mörkblå blomgördel (små skador) med 9 briljanter 0,15 ctv, W/SI, W.A. Bolin, träetui.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 36 briljanter tot ca 0,50ct ca W/SI, 3,6g

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, platina/18K guld, Tiffany & Co, design Schlumberger, 16 briljanter ca 1.20 ctv, ca TW-W/VVS-VS, ringstorlek 16.5 mm, vikt 8,9 gr.

32 000 kr

Utrop: 34 500 kr

STOP, silver, invändigt förgylld, H 18,5 cm, vikt 850 g, C G Hallberg 1886, 3 små bucklor

3 300 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KORS, 18K vitguld, 4 carré- & 56 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW/ VVS-VS, + veneziakedja 42 cm, V=12,2g.

Utrop: 19 500 kr

HÄNGE, 18K guld med citrin (glasfylld spricka) och safirer, handgjord, WAB 1976

ARMBAND, 18K guld/vitguld, vikt 63,5 g, längd 18,5 cm

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter 1,12 ctv, G-H(TW-W)/VS 2-SI 1, vikt 1,5 g

Utrop: 26 000 kr

ARMBAND, 18K 3-färgat guld, italienskt, längd 21 cm, bredd 10 cm, vikt 220,6 gr, etui.

Utrop: 28 500 kr

ARMBAND, GEORG JENSEN, nr 169, silver, längd 18+ cm, orginaletui

Utrop: 8 000 kr

RING, GEORG JENSEN, nr 93. silver, stl 16 1/2

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med 14 princesslipade diamanter 1,68 ctv, TW-VVS-VS, vikt 9,4 g, stl 15 1/2+

Utrop: 20 000 kr

ARMBAND, 18K guld, trefärgat, vikt 73,6 g, längd 19,2 cm

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 71 g, längd 19 cm

Utrop: 7 800 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K guld med safirer och 10 diamanter ca 0,30 ct, vikt 5,4 g, stl 14 3/4+, svensktillverkad 1974

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

IWC, damur, Serie nr. 1302435, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ej signerad boett, integrerad länk, längd 165 mm, totalvikt 32,7 gram, 125 diamanter ca 5,00 ct tot, ca TW-TCr/VS-P1, ca 1954, länk tillverkad av Erik Thomassons G&J ca 1956.

Utrop: 28 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7 mm samt 2,5 mm, lås i 18K guld med månsten, Stigbert, Engelbert 1957längd 50 cm, säkerhetskedja

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, 18K guld, fantasi, längd 44 cm (+ 3 extra länkar), V=61,4g

Utrop: 8 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 188 briljanter ca 2,00ct ca W/SI, 2 odlade pärlor 7,5 mm, stift/clips, vikt 33,0 g.

Utrop: 15 000 kr