681 - 700 av 1 198
1...343536...60 Gå till

Avslutad | Pant – Måndag 21 november 2005

Klubbad för

Oljemålning, på duk signerad Olle Nordberg 55x37cm

3 000 kr

Utrop: 2 000 kr

Ljusstakar, 1 par Skultuna Bruk. Höjd ca 20,5cm

425 kr

Utrop: 500 kr

Karaff, Kluck-karaff sekelskifte 1800. Höjd ca 24cm

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Figurin, Apa på träsockel, signerad Gunnar Nylund Rörstrand. sprickor i glasyren. Höjd ca 27,5cm totalt

Utrop: 3 000 kr

Figurin, Björn på träsockel signerad Gunnar Nylund Rörstrand. Höjd ca 16,5cm totalt.

750 kr

Utrop: 700 kr

Urna, Blue Pheasant Royal Copenhagen. Höjd ca 35cm

1 200 kr

Utrop: 1 800 kr

Golfklubbor, Järn: 4-9, 1 Pitch, 1 Sandwedge alla Callaway Big Bertha, Trä 13°,17° och 22° alla Cleveland, 1 putter Ray Cook. Allt i golfbag

2 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Golfklubbor, Järn 3,5,6,7 och 8, 1 Sandwedge, 1 Pitch Trä 1 samt 5 samtliga Cobra en putter Stan Tompson. Allt i golfbag

550 kr

Utrop: 800 kr

Golfklubba, Attack Taylor Made Bubble Shaft

Utrop: 250 kr

Golfklubba, Burner nr 9. Taylor Made Bubble Shaft

200 kr

Utrop: 250 kr

Golfklubbor, Järn 5-9, 1 Pitch allt Titleist. 1 Maxfli Tad Moore

350 kr

Utrop: 200 kr

Spegel, med ornamenterad ram. Skador. Höjd totalt ca 80cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Barnfigurin, Hutschenreuther. Höjd ca 12,5cm

150 kr

Utrop: 175 kr

Vas, signerad A Wåhlström Kosta Boda. Höjd ca 22cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Vas, signerad U Hydman Vallien Kosta Boda. Höjd ca 20cm

325 kr

Utrop: 175 kr

Väggur, 1900-talets förra hälft med pendel och nyckel. Höjd ca 73cm

175 kr

Utrop: 200 kr