441 - 460 av 501
1...222324...26 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 9 november 2005

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Pälskappa Persian med pälskrage

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pälsjacka

650 kr

Utrop: 600 kr

1 kinesisk 1900-tal urna H 37cm (sprickor) saknar lock

Utrop: 700 kr

1 Keramikskål rektangulär med lock Arabia (nagg i lock)

900 kr

Utrop: 700 kr

1 Vas Gustavsberg Argenta Sven Jonson. Vikt 8,5g

1 Brosch 18k. Vikt 8,5g

Pantvaror Övrigt

57 Delar Blå Måsen bl.a Terrin, ljusstakar, kaffekanna, 6 koppar m fat mm.

8 500 kr

Utrop: 9 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 par skjortknappar 18k vikt:2,4gr i ask. Vikt 2,4g

200 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Silverbägare skadad N4

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par mässingljusstakar Skultuna Bruk Nr 40

225 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfat lövformat prydd med gecco och lövgroda

425 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Mässingsfat

150 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Elekritifierad ljuskrona med glasbotten en del prismor saknas skador

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Figurin Lladro keramik (Clown) ca 30 cm

Utrop: 1 400 kr

1 Skulptur Bror Marklund "gestalt i storm" 67/100 (d)

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Övrigt

3 Böcker Abrege de la vie plus fameux peintres del 1-3

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

1 Malmstake sjuarmad

225 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Malmkrona för 6 st juleljus med reflekterande fyrklöver sväriskt formad nededel h ca 21 cm sk

425 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 ring med diamanter 18k ca 0,56 ct 12,5 gram. Vikt 12,5g

Utrop: 4 200 kr

Pantvaror Övrigt

2 Terrakotta figuriner ca 51 cm höga

Utrop: 2 700 kr