1 Klackring (graverad), 18K. Vikt 3,9g
Utrop: 375 kr
1 Collier X-länk 43cm, 18K. Vikt 22,4g
Utrop: 2 200 kr
1 Klackring rg/vg (liten gravyr), stl:17 1/2, 18K. Vikt 4,59g
Utrop: 450 kr
1 Ring rg/vg, 18K. Vikt 4,5g
Utrop: 425 kr
1 Collier doserad Bismarck 42cm, 18K. Vikt 20,7g
Utrop: 2 000 kr
1 Kedja Kejsar 65cm, 18K. Vikt 109g
Utrop: 10 400 kr
2 Ringar (1 graverad, 1 defekt), 18K. Vikt 17,8g
Utrop: 1 700 kr
2 Ringar (graverade), 18K. Vikt 2,9g
Utrop: 275 kr
1 Ring rg/vg med vita stenar, stl:19 1/2, 18K. Vikt 5,3g
Utrop: 500 kr
1 Klockkedja Pansar 26cm, 18K. Vikt 18,2g
Utrop: 1 800 kr
1 Manschettknapp, 18K. Vikt 2,1g
Utrop: 200 kr
1 Par örringar, 3 Örknappar (saknar stopp), 18K. Vikt 1g
Utrop: 50 kr
1 Ring stl:16 1/4, 9K. Vikt 1,4g
2 Ringar (graverade, 1 med blå sten), 18K. Vikt 9,3g
Utrop: 900 kr
1 Klackring med dia ca 0,05ct, stl:20, 18K. Vikt 8,6g
Diverse smycken (vissa defekta / graverade), 18K. Vikt 22,8g
1 Par ljusstakar, Kosta, signerade LH 1622, h:5cm
1 Fiskspade (?) i metall, Holland - stämplar finns
1 Armband Bismarck (saknar berlocker), 1 Ring (graverad), 18K. Vikt 17g
Utrop: 1 600 kr
1 Ring med pärla, stl:17, 18K. Vikt 1,5g
Onsdag 28 sep 2005
Förfallna panter / ABV Skanstull
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm