Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2005
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
CERTINA, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, datum, läderband, ca 1960.
ZENITH, herrur, nr. 505D589, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1965.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 26671502, Ref nr. 135.041, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1969, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal , Serie nr. , Ref nr. 168.025, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.
ERNEST BOREL, Incastar, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
Klockor Olma
OLMA, King Time, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, läderband, 1970-tal, oanvänd.
IWC, herrur, Cal 8531, Serie nr. 1669476, Boett nr. 1683399, doublé, automatisk plexiglas, datum, ca 1963, länk 18K guld (ej original), längd 220 mm,
ILLIONOIS Watch Company, Springfield USA, Serie nr. 2222715, fickur, ankarur, silver, 21 stenar, bucklor, motiv, ca 1900.
OMEGA, "Röd Tolva", Serie nr. 5302878, Boett nr 138013, fickur, 18K guld, skadad boett ej signerad, defekt, ca 1916.
OMEGA, Seamaster, cal 591, Ref nr. 14704 4 SC, serie nr. 17428078, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, fuktskadad, skadad urtavla, läderband, ca 1961.
IWC, herrur, cal 89, serie nr. 1311357, boett nr. 1312813, stål "staybrite", manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, perlonband, ca 1953.
LONGINES, herrur, Boett nr. 19141158, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1990.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, Lady 7000, Serie nr. B-325, damur, stål/guld, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1995.