Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2005
LONGINES, Dolce Vita, cal 538, serie nr. 31990228, Ref nr. L5.656.4.71.6, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, cert, april 2005, box.
HEUER, Monaco, Ref nr. CS2111, Serie nr. 06178, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, cert, maj 2000, box.
Klockor Elgin
HERRUR, 29 mm, "INDIAN", doublé, Cal Elgin 554, Serie nr. C161607, manuell, plexiglas, läderband, liten sekund, renoverad urtavla, ca 1950-tal.
Klockor Bulova
BULOVA, "HARLEY DAVIDSON", herrur, 21x29 mm, Cal 7AP, Boett nr. 2639431, doublé, manuell, plexiglas, läderband, liten sekund, renoverad urtavla, ca 1950-tal
Klockor Elgin
ELGIN, "HARLEY DAVIDSON", herrur, 24x27 mm, Cal 554, Serie nr. J778261, Boett nr. 8999082, doublé, manuell, plexiglas, läderband, liten sekund, renoverad urtavla, ca 1950-tal.
TISSOT, Seastar, herrur, stål, manuell, plexiglas, defekt, ca 1962, metallänk ej original.
TISSOT, Seastar, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969.
TISSOT, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, går ej, läderband, ca 1950.
TAG HEUER, 6000, Ref nr. WH 5143.FC 6059, serie nr. 8596, chronometer, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, alligatorband, viklås, oanvänd, box.
IWC, fickur, Serie nr. 617650, Boett nr. 717778, savonett, ankarur, 18K guld, bucklor, skadad boett (spricka vid gångjärn), ca 1914, kedja 18K guld, 9 gram, etui.
EBERHARD & CO, Aqudate, herrur, Ref nr. 42015/5, Serie nr. 0810, stål/guld, quartz, safirglas, diamanturtavla, originallänk, viklås, längd 205-210 mm, ca 1995, box.
OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 15142842, Ref nr. 2892-1 SC, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.
OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17654969, Ref nr. 14389-4, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1960.
OMEGA, Speedmaster, Mark IV, Cal 1040, Serie nr. 35606250, Ref nr. 176.009, kronograf, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, 24-timmarsvisning, ca 1973, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, Cal 551, Serie nr. 18575140, Ref nr. 14381 61 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1961.
OMEGA, Genève, cal 600, serie nr. 19091639, Ref nr. 135041, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1963.
OMEGA, Genève, Dynamic, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.