Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2005
ORIENT, Crystal, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, stållänk, ca 1970.
SLAVA, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, dag, datum, läderband, 1970-tal.
MONDAINE, "TC Works", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1994.
MONDAINE, "Apico", herrur, bicolour, automatisk, mineralglas, datum, glasbaksida, läderband, oanvänd, ca 1996.
MONDAINE, "Ravensburger", herrur, metall/plast, quartz, mineralglas, läderband, ca 1999, oanvänd.
MONDAINE, "Sturgis", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1998.
MONDAINE, "Volvo 850", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, metallänk, oanvänd, ca 1992.
MONDAINE, "Winterthur", herrur, svarteloxerad, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1992.
MONDAINE, "BVW", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1992.
TIMEX, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, dag, datum, ca 1965, metallänk ej original.
CARTIER, Tank Francaise, Ref nr. 2385/199543CD, damur, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, viklås, bruksanvisning, cert, juli 2000, box.
Klockor Doxa
DOXA, väggur, Boett nr. 20458, (Brevet 33236), trä/metall, mekanisk, 8-dagars verk, skadad urtavla, skadat glas, går ej, glas löst, 1940-tal.
BREITLING, Crosswind, Ref nr. B13355, Serie nr. 56067, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, servad maj 2005, cert, maj 2000, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 6325747, damur, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510 D, viklås, ca 1980.
CARTIER, VLC, nr. 590003, nr. 075709, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, cert, juli 1992, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13050, Serie nr. 102599, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk, viklås, cert, april 2000, box.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, Ref nr. 3900 L, Serie nr. 0019576, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box.