Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950, serie nr. 63812, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, ca 1990.
Klockor Hamilton
HAMILTON, herrur, nr. 4301, doublé, quartz, mineralglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1990.
LOUIS PHILIPPE, herrur, 24-timmarsvisning, bicolour, quartz, mineralglas, datum, världstider, läderband, ca 1995.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, damur, nr. 322672, nr. 36621, 18K vitguld, manuell, safirglas, 2 st. diamanter, integrerad länk, längd 165-170 mm, totalvikt 23,9 gram, ca 1960-tal.
JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Cal 846, Serie nr. 1818441, Ref nr. 260.140.862, damur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1996, box.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1961, metallänk ej original, box.
MORMORSUR, savonett, 14K guld, cylinderur, bucklor, ca 1905, kedja 14K guld, längd 580 mm.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, Cal K 881, Serie nr. 1515048, Boett nr. A850384, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1963.
Visa varaKlockor Cartier
CARTIER, Panthère, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, integererad länk, viklås, ca 1993.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, Cal 354, Serie nr. 13146946, Ref nr. 2782-5 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1952, metallänk ej original.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tradition, herrur, Ref nr. 2834-P-00300, serie nr. X485291, doublé, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, september 2004.
CERTINA, DS PRO, kronograf, herrur, titan, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad augusti 2005, ca 1998, box.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, nr. K04281 00, stål, quartz, mineralglas, integrerad länk, oanvänd, ca 2004, box.
Klockor Calvin Klein
cK, herrur, Ref nr. K7111.36, + damur, Ref nr. K7121.36, stål, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 2003.