Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16018, serie nr. 6268599, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne 18K guld, cert, oktober 1980, box.
GRUEN, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
Klockor Revue Thommen
REVUE, Wittnauer, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1950, metallänk ej original.
Klockor Fortis
FORTIS, "Stockholm 1912", olympiamotiv, herrur, plast, quartz, datum, plastband, oanvänd, går ej.
BOUGIES, herrur, doublé, manuell, plexiglas skadat, datum, logo på urtavlan, läderband, ca 1958.
ROLEX, OP, Day-Date, Ref nr. 18038, serie nr. R221197, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, Ref nr. 8385, viklås, servad november 2004, cert, juli 1988, box.
Klockor Piaget
PIAGET, Polo, herrur, Ref nr. 7661 C 701, serie nr. 372137, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, diamanter på boett och integrerad länk, extra länkbit, cert, december 1999.
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1102.10.00, Serie nr. 60101603, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk (x-tra länkbitar), viklås, cert, december 1996, box.
IWC, herrur, cal 401, serie nr. 1574239, boett nr. 1625769, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
PHILIP LE ROY, herrur, cal Eta 2824, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, totalvikt 142,0 gram, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16018, serie nr. 6267675, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubileelänk, cert, oktober 1980, (extra Champagne urtavla).
A. GOLAY-LERESCHE & Fils, fickur, No. 13470, savonett, 18K guld, ankarur, urverk ej signerat, bucklor, ca 1915, kedja 18K guld, längd 275 mm, vikt 25,3 gram.