Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, skadad urtavla, bucklor, dekorerad bakboett, ca 1890.
OMEGA, damur, Cal 1070, serie nr. 40220496, 18K vitguld, manuell, plexiglas, ca 1980, integrerad länk (ej original), längd 165-170 mm, totalvikt 36 gram.
TISSOT, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, ca 1955, integrerad länk 18K guld (ej original), längd 170-176 mm, totalvikt 20 gram.
TESEO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla. integrerad länk, längd 160-165 mm, totalvikt 13 gram, ca 1960.
MORMORSUR, omgjort till armbandsur, cylinderur, 14K guld, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, skadad boett, länk 18K guld, ca 1870.
H. BLANCHET, hängur, ankarur, chronometer, 18K guld, skadad urtavla, monogram, ca 1900.
MORMORSUR, cylinderur, 37 mm, 18K guld, nyckeldragare, timvisare av, bucklor, ca 1860.
HÄNGUR, omgjort från armbandsur, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1930, kedja gulmetall.
FICKUR, ankarur, 14K guld, monogram, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, kedja gulmetall.
Klockor Vulcain
VULCAIN, Texan Exactomatic, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, metallänk ej original..
MULTIPRIMA, Superdatomatic, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, 1960-tal.