321 - 340 av 537
1...161718...27 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005

Klubbad för

LONGINES, herrur, nr. 20543661, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1985, box.

Utrop: 1 200 kr

Klocktillbehör Girard-Perreg

BOX, till Girard Perregaux, Ferrari, trä, defekt gångjärn, ytterkartong.

Utrop: 800 kr

Klocktillbehör Vacheron Con

PLÅNBOK, Vacheron Constantin, i svart skin 10x10 cm, oanvänd, originalförpackning.

650 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Corum

SPEGEL, Corum i gulmetall, 60 mm i diameter, skinnfodral, originalförpackning.

250 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Verktyg

VERKTYG, Diverse boettöppnare för skruvboetter samt hållare för boetter 1 signerad Omega, 1 signerad Heuer, plasthållare för montering i skruvstäd.

425 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Verktyg

VERKTYG, 9 skruvmejslar i snurra från Bergeon, diverse verktyg såsom fil, svarvverktyg.

325 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Väggur

GALERIA R, Väggur, plast/metall, i originalförpackning, instruktionshäfte, 40x36cm, 1980-tal

2 600 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Verktyg

BERGEON, Uppdragsmaskin, Bergeon Ref nr. 5802, Final Test, 220 V OBS Ryckig gång, originalkartong.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Verktyg

BERGEON, Liten Kapmaskin, Ref nr 5683A, kapskiva trasig, 220 V.

800 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1940, kedja 18K guld, längd 395 mm, vikt 18,4 gram.

Utrop: 3 900 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, integrerad länk, längd 172-176 mm, totalvikt 24,0 gram, ca 1976.

Utrop: 1 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Explorer II, Ref nr. 16570, Serie nr. N419865, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, 2 tidszoner, 1 extra svart urtavla med visare, Oysterlänk, viklås, ca 1997, box.

Utrop: 24 000 kr

CYRUS, fickur, ankarur, savonet 14K guld, går ej, gravyr, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 500 kr

AMERICA, Philadelphia, U.S.A. boettnr. 478157, Serie nr. 8601495, savonett, ankarur, doublé, ca 1900.

750 kr

Utrop: 750 kr

FICKUR, 60 mm, ankarur, silver, riksvapnet, skadad urtavla, ca 1895.

Utrop: 750 kr

CHRONO P.W.C. fickur, ankarur, silver, skadat glas, skadad urtavla, ca 1920.

150 kr

Utrop: 175 kr

J.C.B., Mormorsur, savonett, ankarur, 14K guld, monogram, gravyr, ca 1904.

Utrop: 900 kr

MORMORSUR, ankarur, silver, ca 1910.

Utrop: 250 kr

MORMORSUR, cylinderur, silver, ca 1895.

200 kr

Utrop: 175 kr

FICKURSSTÄLL, tillverkat av Guldsmeds Aktie Bolaget, nysilver, gravyr, ca 1903.

600 kr

Utrop: 550 kr