Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
LONGINES, herrur, nr. 20543661, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1985, box.
Klocktillbehör Girard-Perreg
BOX, till Girard Perregaux, Ferrari, trä, defekt gångjärn, ytterkartong.
Klocktillbehör Vacheron Con
PLÅNBOK, Vacheron Constantin, i svart skin 10x10 cm, oanvänd, originalförpackning.
Klocktillbehör Verktyg
VERKTYG, Diverse boettöppnare för skruvboetter samt hållare för boetter 1 signerad Omega, 1 signerad Heuer, plasthållare för montering i skruvstäd.
Klocktillbehör Verktyg
VERKTYG, 9 skruvmejslar i snurra från Bergeon, diverse verktyg såsom fil, svarvverktyg.
Klockor Väggur
GALERIA R, Väggur, plast/metall, i originalförpackning, instruktionshäfte, 40x36cm, 1980-tal
Klocktillbehör Verktyg
BERGEON, Uppdragsmaskin, Bergeon Ref nr. 5802, Final Test, 220 V OBS Ryckig gång, originalkartong.
FICKUR, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1940, kedja 18K guld, längd 395 mm, vikt 18,4 gram.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, integrerad länk, längd 172-176 mm, totalvikt 24,0 gram, ca 1976.
ROLEX, Oyster Perpetual, Explorer II, Ref nr. 16570, Serie nr. N419865, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, 2 tidszoner, 1 extra svart urtavla med visare, Oysterlänk, viklås, ca 1997, box.
AMERICA, Philadelphia, U.S.A. boettnr. 478157, Serie nr. 8601495, savonett, ankarur, doublé, ca 1900.