Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
ELOGA, Interchange, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, 1970-tal.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, No. 061/MMIII, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juli 2005, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, Junior, Serie nr. 13614482, Ref nr. 181909, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (skadad), viklås, ca 1994, box.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Linea, Ref nr. 5151 Serie nr. 1572124, damur, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad länk, ca 1992.
LONGINES, mormorsur, serie nr. 3538902, boett nr. 3538904, ankarur, 14K guld, monogram, defekt, ca 1910.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 3600, midsize, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2002, box.
OMEGA, Seamaster 600, cal 611, serie nr. 21692754, Ref nr. 136.011, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
Klocktillbehör Omega
FÖRVARINGSETUI, i skinn, skadat, insidan klädd i brun mocka, signerad OMEGA, 1950-tal.
Klocktillbehör Boxar och etuier
FÖRVARINGSETUI, i skinn, skadat, insidan klädd i brun mocka, 1950-tal.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. N368302, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, Ref nr. 62523, viklås, ca 1991.
Klocktillbehör Blancpain
BLANCPAIN, viklås, 18K guld, till damur, 12 mm, läderband krokodil, 14/12 mm, oanvänt, ca 2000.
LONGINES, fickur, cal 19.74N, serie nr. 3385828, boett nr. 3385824, savonett, 18K guld, ankarur, monogram, ca 1918.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, serie nr. 6511405, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1981.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1250, Serie nr. 34842788, Ref nr. 198.0022, herrur, guld på stål, electronic, mineralglas, datum, går ej, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.
TAG HEUER, 6000, Ref nr. WH2351.BD0680, serie nr. X87948, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, box.
TAG HEUER, 6000, Serie nr. X76318, Ref nr. WH2311.FC6047, damur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 1995.
TAG HEUER, 6000, Chronometer, Ref nr. WH5151.FC6128, Serie nr. 31040, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, oanvänd.