Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2005
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad krona, ca 1973, metallänk ej original.
VIKING, ankarur, Cal 522, boett nr. 1191216, silver, gravyr, sekundvisare saknas, defekt, chatelain i silver, box, ca 1930.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, cal P800/C, serie nr. 1225797, boett nr. 679375, doublé, manuell, plexiglas, defekt, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
GREGSON, a Paris, fickur, spindelur, silver, datum, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, No. 168/MMIII, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, dec 2003, box.
OMEGA, herrur, Cal 562, Serie nr. 22214899, Ref nr. 162009, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.
FICKUR, 65 mm, metall, ankarur, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, visare saknas, skadat glas, defekt, ca 1900.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Centenaire "61", Cal , Serie nr. , Ref nr. , Boett nr. 4997487, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad datumskiva, ca 1965, metallänk ej original.
TISSOT, Seastar, damur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1990.
ADIDAS, herrur, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, integrerad länk, viklås.
ZENITH, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1965, x-länk med stav 18K guld, längd 175 mm, totalvikt 24,4 gram.
OMEGA, Speedmaster, cal 1045, serie nr. 39202790, Ref nr. 176.0012, kronograf, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, minuträknare nollställer ej, originallänk, viklås, ca 1975.
TISSOT, Seastar, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1963.
TISSOT, Seastar, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969.
TISSOT, Seastar, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.
TISSOT, herrur, boett nr. 1238115, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, går ej, 1940-tal.
CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1945.