Avslutad | Pant – Onsdag 31 augusti 2005
1 Herrur Longines Les Grandes Classiques i doublé med datum & läderband. S.nr.28040956, Ref.nr.L46772 (batteribyte krävs)
1 Herrur Rolex Datejust chronometer i stål/guld med jubiléelänk i stål/guld. S.nr.W680940 (bakboett ngt lös)
1 Herrur Citizen WR50 i stål/doublé med datum, länk i stål/doublé. S.nr.310136 (batteribyte krävs)
1 Herrur Omega Seamaster i stål med läderband (ngt lös bakboett, graverad, slitet band)
1 Damur Omega quartz 18K med blå stenar & dia tot ca 1,16ct, guldlänk 18K (defekt, saknar krona, skadad/smutsig urtavla, länk ngt repig). Vikt 51,8g
1 Herrur Certina quartz 14K med datum. S.nr.115.3810.65 (repigt glas, batteribyte krävs)
1 Herrur Omega Speedmaster automatic i stål med stållänk. S.nr.57920363 (smärre repor på glas)
1 Ur 14K med liten sekundvisare. S.nr.70164 (defekt fäste, trasigt glas). Vikt 26,1g
1 Herrur Breitling Crosswind Chronometre, bicolour, datum, pilotlänk i stål, UTC, box, bok & "Attestation de chronomŠtre". S.nr.537202, Ref.nr.B13355
1 Fickur Longines 18K med liten sekundvisare, orginaletui (monogram, graverad innerboett i metall, små bucklor, etui defekt)
1 Damur Omega Constellation i stål/guld med länk i stål/guld, bok, box & cert. S.nr.58065660, Ref.nr.13723000 (inköpt 2002)
1 Herrur Raymond Weil i doublé med datum, Fiskbenslänk 18K 19cm (batteribyte krävs, låsåtta saknas, repigt glas, sliten bakboett). Vikt 43,8g