Avslutad | Pant – Onsdag 31 augusti 2005
1 Savonett 14K med liten sekundvisare, motiv av "Ryska dubbelörnen" (små bucklor, spricka i urtavla, graverad, defekt). S.nr.41467 med kedja i metall
1 Damur Habmann vg 14K med blå stenar & dia tot ca 0,48ct, guldlänk vg 14K. Vikt 43,6g
1 Herrur Breitling bicolour med datum, kronograf, pilotlänk i stål/doublé. S.nr.1.16663, Ref.nr. C13047
1 Herrur Longines Charles Lindberg i stål med läderband (siffror ngt slitna på ring)
1 Herrur Omega Constellation i stål/guld med datum, länk i stål/guld, extra länkbitar, bok, cert & box. S.nr.56443243, Ref.nr.13123000 (låsdel defekt)
1 Silverskål på fötter, signerad K. Anderson, år 1924. Höjd:15cm, diameter:27cm. Vikt 780,6g
Visa varaPantvaror Klockor
1 Silverfat, signerad K. Anderson, år 1924. Diameter: 27cm (liten buckla). Vikt 534,7g