Avslutad | Klockor – Lördag 3 september 2005
DOLCE & GABBANA, damur, stål, quartz, mineralglas, vita stenar, integrerad länk, viklås, ca maj 2005, box.
Klockor Swatch
SWATCH, Art, "Flowers", Ref nr. GK 207, designad av Lindsay Kemp, numrerad upplaga, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, 1994.
ADEC, pojkur, vitmetall, quartz, mineralglas, digital, metallänk ej original.
Klockor Mido
MIDO, Multifort, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas (löst), liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.
SILVANA, herrur, 28 mm, vitmetall, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal, metallänk ej original.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Ref nr. 8020, serie nr. 982, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2000, box.
Klockor Philippe Charriol
PHILIPPE CHARRIOL, Celtic, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1998, box.
Klockor Philippe Charriol
PHILIPPE CHARRIOL, Celtic II, nr. 16.92, nr. 215, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerad länk, ca 1998, box.
Klockor Ebel
EBEL, herrur, Ref nr. 881902, serie nr. 884924, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, går ej, cert, juli 1991, länk 14K guld, längd 174-182 mm, box.
CARTIER, Santos, Ref nr. 187903, serie nr. 29524, damur, stål/guld quartz, safirglas, datum originallänk, viklås, ca 1991, box.