81 - 100 av 395
1...456...20 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 september 2005

Klubbad för

DOLCE & GABBANA, damur, stål, quartz, mineralglas, vita stenar, integrerad länk, viklås, ca maj 2005, box.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Bordsur

HORNYPHON, klockradio, digital, nät, ca 1978.

Utrop: 250 kr

Klockor Väckarur

STAR, väckarur, plast, quartz, ställknapp saknas, 1970-tal.

Utrop: 250 kr

Klockor Bordsur

HEIRLOOM, Kaiser Waltzer, väckarur, plast, mekanisk, tysk.

Utrop: 250 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Art, "Flowers", Ref nr. GK 207, designad av Lindsay Kemp, numrerad upplaga, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, 1994.

Utrop: 250 kr

Klockor Swatch

SWATCH, herrur, plast, quartz, plexiglas, läderband, ca 1994, box.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, Repeat, väckarur, vitmetall, mekanisk.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Bordsur

BAYARD, väckarur, vitmetall, mekanisk.

Utrop: 150 kr

ADEC, pojkur, vitmetall, quartz, mineralglas, digital, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

Klockor Mido

MIDO, Multifort, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas (löst), liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.

100 kr

Utrop: 150 kr

SILVANA, herrur, 28 mm, vitmetall, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal, metallänk ej original.

100 kr

Utrop: 150 kr

PETER, väckarur, metall, mekanisk, 1970-tal.

150 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Bordsur

WARALARM, väckarur, mekanisk, skadad urtavla, 1920-tal.

Utrop: 150 kr

BAYARD, väckarur, metall, mekanisk.

Utrop: 250 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Ref nr. 8020, serie nr. 982, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2000, box.

Utrop: 22 000 kr

Klockor Philippe Charriol

PHILIPPE CHARRIOL, Celtic, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1998, box.

Utrop: 5 800 kr

Klockor Philippe Charriol

PHILIPPE CHARRIOL, Celtic II, nr. 16.92, nr. 215, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerad länk, ca 1998, box.

Utrop: 9 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, Ref nr. 881902, serie nr. 884924, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, går ej, cert, juli 1991, länk 14K guld, längd 174-182 mm, box.

Utrop: 5 300 kr

CARTIER, Santos, Ref nr. 187903, serie nr. 29524, damur, stål/guld quartz, safirglas, datum originallänk, viklås, ca 1991, box.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Tudor

TUDOR, damur, Ref nr. 15514, Serie nr. 644985, 18K vitguld, quartz, safirglas, skadad urtavla, diamantkrans, integrerad länk, längd 168-174 mm, totalvikt 24,9 gram, cert, juli 1991, box.

Utrop: 5 500 kr