Avslutad | Klockor – Lördag 3 september 2005
IWC, Flatline, Ref nr. 3306, Serie nr. 2306711, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, ca 1978, länk 18K guld, ej original, längd 191 mm, totalvikt 59 gram.
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, nr. 727491, herrur, stål, automatisk, plexiglas, alarm, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
CERTINA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 5516, doublé, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, ca 1985.
OMEGA, Genève Dynamic, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, skadad urtavla, ca 1970.
Klockor Eterna
ETERNA, Sonic, 1550, cal ESA 9162, Ref nr. 411 T, boett nr. 5869172, herrur, doublé, electronic, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1973.
PIERRE CARDIN, Chromachron, herrur, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1980.
NIGEDO, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, läderband, skadad urtavla, 1930-tal.
Klockor Movado
MOVADO, Vizio, Ref nr. 98 C2 878, serie nr. 3415409, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (bicolour) viklås, cert, oktober 2002, box.
Klockor Elgin
ELGIN, fickur, savonett, serie nr. 7474085, 42 mm, ankarur, doublé, skadad urtavla, bucklor, ca 1898.
IWC, fickur, serie nr. 664501, ankarur, 18K guld, går ej, ej signerad urtavla och urverk, monogram, gravyr, ca 1930.