Avslutad | Klockor – Lördag 3 september 2005
Klockor Festina
FESTINA, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, ca 1995, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, bicolour, automatisk, mineralglas, dag, datum, går ej, originallänk.
TISSOT, F1, herrur, stål, quartz, mineralglas, analog / digital, ca 1978, metallänk ej original.
Klockor Festina
FESTINA, kronograf, 34 mm, stål, quartz, mineralglas, alarm, timer, integrerad länk, bruksanvisning.
TISSOT, Titanium, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1994, box.
OMEGA, Seamaster, ref nr. 2531.80.00, serie nr. 60293194, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, ca 1997.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1267.75.00, serie nr. 56719260, damur, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter, briljantkrans, integrerad länk, viklås, cert, februari 2000, box.
Klockor Hermès
HERMÉS, Cape Cod, Ref nr. CC1-210, serie nr. 1746206, damur, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, cert, februari 2003, box.
TAG HEUER, 6000, Ref nr. WH1311, serie nr. AO1161, damur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerat läderband, originalspänne, ca 1995, box.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON & CONSTANTIN, mormorsur, 34 mm, cylinderur, 18K guld, serie nr. 43714, signerad urtavla verk och boett, minutvisare skadad, ca 1845, nyckel 18K guld, kedja gulmetall (ej original), box (ej original).
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, 18K guld, Verk H, Nr. 17028, skadad urtavla, bucklor, ca 1907, etui
Klockor Bordsur
BORDSUR, franskt pendylverk, svart marmor, tim- samt halvtimmesslag, skadad urtavla, nyckel, ca 1880.
TISSOT, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, ca 1975, x-länk med stav 18K guld, längd 173 mm, totalvikt 21,6 gram, box.
OMEGA, Seamaster, De Ville, cal 552, serie nr. 20673447, Ref nr. 165.020, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, ca 1964, länk 18K guld (ej original, skadad), längd 203-212 mm, totalvikt 78,7 gram. box