21 - 40 av 510
123...26 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 2 juli 2005

Klubbad för

SOLGLASÖGON, pilot, Moda Bazar.

Utrop: 250 kr

SOLGLASÖGON, Lamy.

Utrop: 250 kr

SOLGLASÖGON, Porsche Design av Carrera, originaletui.

400 kr

Utrop: 400 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, mockakanna, sockerskål och gräddkanna, Hallbergs 1946.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,12ct ca TW/VS, stl 18.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

DIVERSE, silver, 12 delar.

250 kr

Utrop: 300 kr

MATSILVER, 1 ströare, 1 mindre och 1 större sked (den större stämplad 1893), 1 sockertång.

CAMÉBROSCH, gulmetall, 4,9x4,3 cm, vikt 19,9 gram.

600 kr

Utrop: 300 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, enkelrefflad.

Utrop: 250 kr

DIVERSE SMYCKEN, 5 st, bärnsten, ametist, hematit.

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, bland annat i silver, 5 1/2 par, 2 st skjortknappar.

Utrop: 200 kr

BROSCH, silver, ryska stämplar.

175 kr

Utrop: 200 kr

KEDJA/HÄNGE, förgyllt silver "Flora Danica", ask.

RING, 18K guld, 5 rubiner ca 3,30 ct totalt, (ngt slitna fasettkanter på 2), stl 17

Utrop: 6 700 kr

BROSCH, platina, 4 safirer ca 3,20 ctv, 14 äldre åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W-TCr/SI-P, vikt 5,4 g.

Utrop: 7 000 kr

SKEDAR, 6 st, silver, finska stämplar, gravyr.

Utrop: 350 kr

KAFFESKEDAR, 8 st, silver, 1800-tal.

Utrop: 250 kr

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, 1795, 1896, 1900.

150 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, korall, längd 45 cm, improviserat lås.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, korall, längd 38 cm, improviserat lås.

300 kr

Utrop: 350 kr