Avslutad | Klockor – Lördag 4 juni 2005
OMEGA, Seamaster, cal 344, serie nr. 13494240, Ref nr. 2494-5 / 2657 SC, herrur, doublé (80 micron), hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, servad april 2003, ca 1952, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad boett, gravyr, 1970-tal, länk 18K guld, längd 177 mm, totalvikt 45,5 gram.
Klockor Movado
MOVADO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1970, länk 18K guld, längd 154-158 mm, totalvikt 21,9 gram.
Klockor Cyma
CYMA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1965, länk 18K guld, längd 165 mm, totalvikt 16,2 gram.
OMEGA, damur, cal 483, serie nr. 18929660, Ref nr. BK 11041 62, doublé (20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1962, metallänk ej original.
FICKUR, 37 mm, cylinderur, 18K guld, skadad urtavla, skadad visare, bucklor, ca 1840, nyckel.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Bvlgari, Serie nr. F 10190, Ref. nr. CH 35 S, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2000.
LONGINES, Conquest, Ref nr. L1 633 496 3, serie nr. 29676591, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, mars 2001, box.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, cal Lemania 3615, serie nr. 1464919, Ref nr. 863 62, 18K guld, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, datum, skadad urtavla, ca 1962, länk 18K guld, längd 195-200 mm, totalvikt 75,6 gram.
PROMOTIONUR, SAS 50 år 1946-1996, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1996, box.
TISSOT, PR 50, Titanium, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, ca 1998.
Klockor Eterna
ETERNA, Sonic, herrur, doublé (20 micron), electronic, plexiglas, datum, ca 1974, metallänk ej original.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 38632587, Ref nr. 136.0102, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr (1978), ca 1975, metallänk ej original.